Sponsors
Duyurular
*   Entu Yazılım 2010 'a yenilenen web sitesi ile girmiştir.

*  Referans bölümü için şifre almak isteyen müşterilerimiz 0530 692 0945 No'lu telefondan bilgi alabilirler.Google Sponsorluk

 

 

Google

 

Sponsor Bağlantılar

 

  • Sponsor bağlantılar nedir?
  • Sponsor bağlantı türleri nelerdir?
  • Google sponsor bağlantıları(Adwords) nedir?
  • Neden sponsor bağlantıları kullanmalıyım?

 

Sponsor bağlantılar nedir?

Sponsor bağlantılar çok sayıda ziyaretçiye sahip web sitelerine belirli şartlarda ve belirli bir ücret karşılığında web sitenizin reklamlarınızın yer almasıdır. Bu tarz web siteleri anlaştığınız şartlara uygun olarak web sitelerinde sponsor bağlantılar için ayırdıkları bölgelere reklamlarınızı yerleştirerek ziyaretçilerine gösteririler. Gösterilecek reklamlar yazı, resim olabileceği gibi hareketli resim veya animasyonda olabilir.

 

Sponsor bağlantı türleri

Reklamınız; içeriği, boyutları ve nerede görüntüleneceği gibi bazı özelliklere göre fiyatlandırılır. Bunun yanında fiyata etki eden ve çok dikkat edilmesi gereken bir husus ise sponsor bağlantının gösterim başına ödeme veya tıklama başına ödeme türünden hangisi olduğudur.
Gösterim Başına Ödeme: Reklamlarınız her gösterildiğinde ücret ödersiniz. Tıklama başına ödeme türüne göre daha ucuz olabilir. Fakat önemli olan reklamın kaç kez göründüğü değil kaç ziyaretçinin reklama tıklayıp web sitemize ulaşmış olmasıdır.
Tıklama Başına Ödeme: Reklamlarınız gösterildiğinde ücret ödemezsiniz. Ancak ziyaretçiler reklamınıza tıklayınca ücret ödersiniz. Gösterim başına ödeme sistemine göre daha pahalı olsa da daha garanti bir sistemdir.

 

Google sponsor bağlantıları(Adwords) nedir?

Şu an dünyanın en popüler arama motoru olan Google 2001 yılından itibaren sponsor bağlantı hizmeti vermektedir. Google arama motorunda arama yaptığınızda sayfanın sağ tarafında gözüken sonuçlar sponsor bağlantılardır.
Google sponsor bağlantı hizmeti tıklama başına ödeme sistemi ile çalışır. Google reklamlarınızı ve maliyetinizi yönetebilmek için çok faydalı araçlar sunar. Bu sistemde reklamınıza tıklandığında ödeyeceğiniz ücreti kendiniz belirlersiniz. Ayrıca günlük bütçe belirleyerek günlük olarak ödeyeceğiniz ücreti sınırlandırabilirsiniz.
Anahtar kelime aracı ile reklamınızın o anahtar kelimelerden biri ile Google da yapılan aramalar sonucunda görüntülenmesini sağlayarak hedef kitlenize ulaşırsınız. Bu sayede ürünleriniz veya hizmetlerinize ilgi duymayan ziyaretçilere reklamınızın gösterilmesini engellersiniz.

 

Neden sponsor bağlantıları kullanmalıyım?

Yeni kurulan bir web sitesinin arama motorlarında çıkması veya belli bir anahtar kelime için yüksek sıralarda çıkabilmesi için belli bir zaman geçmesi gerekir. Veya belirlenene anahtar kelime için arama motorları sonuç sayfalarında çok fazla sayıda iyi optimize edilmiş rakip web sitesi olabilir. Bu rakiplerin bulunduğu bir arama sonuç sayfasında yükselebilmek uzun zaman alabilir. Bu zaman zarfında sponsor bağlantıları kullanabilirsiniz
Uzman Yazılım gerek arama motorlarına kayıt ve arama motoru optimizasyonu konusunda gerekse sponsor bağlantı hizmeti konusunda web siteniz için en uygun çözümleri sunar.