Sponsors
Duyurular
*   Entu Yazılım 2010 'a yenilenen web sitesi ile girmiştir.

*  Referans bölümü için şifre almak isteyen müşterilerimiz 0530 692 0945 No'lu telefondan bilgi alabilirler.Optimizasyon

 

  

Web Sitesi Optimizasyonu

Web sitesi optimizasyonu

Web Sitenizin arama motorları için uygun standartlarda olması gerekir.Web sitenizin yapılandırma şekli arama motorları için önemlidir. Arama motorlarının robotları crawleri vardır. Bu robotlar sitenizi inceler. Arama motorlarının amacı  aranan kelimede en uygun sonuçları göstermektir.


Fakat milyonlarca  siteden nasıl  arama motorlarında aranan kelimelerde iyi bir yerlerde olacaksınız?


Arama motorlarından ziyaretçi alamazsanız internetin imkanlarından yeterince  faydalanamazsınız. Bunun için web sitesi tasarımını, programlamasını ve aram motorları konusunda uzman  kişi ve yerlerle çalışmanız gerekmektedir.


Web siteniz dışarıdan çok anlaşılır ve basit gözükebilir ama aynı zamanda içinde çok karmaşık ve anlaşılmaz bir yapıdan da oluşmuş olabilir ve arama motoru botları sitenizi indekslerken estetikle ilgilenmez.


Web sayfası editörünüz ne kadar kullanıcı-uyumlu olursa; tasarımcınız ayrıntılara ne kadar az inerse; programcınız ne kadar sade bir üslup kullanırsa arama motoru da o derece kolay bir şekilde fazlalıkların, diğer kullanım şekliyle çöplük kısmının üstesinden gelir.


Kurumunuzun amaç edindiği anahtar kelimeler sadece o kelimeleri arayacak insanlar için değil sayfanızı elinden geldiğince mükemmel ve doğru şekilde indekslemeye çalışan arama motoru robotları için de kolay ve anlaşılır olmalıdır. Ve belirtmek gerekir ki bu robotlar oldukça sabırsız robotlardır. Bir diğer değişle sitenizi tararken mümkün olan en az zamanı harcamak isterler.


Profesyonel tasarımcılar doğru kelimeleri doğru yerlerde, doğru içerikte ve doğru sayıda kullanmayı bilirler; bu nedenle site optimizasyonu herkesin yapabileceği bir iş veya işlem değildir